Sokół Ostróda - RKS Radomsko [zapowiedź]

czwartek, 17 października 2019 13:01

W meczu 13 kolejki rozgrywek III ligi sezonu 2019/20 Sokół na własnym boisku podejmować będzie RKS Radomsko. Początek starcia na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w sobotę 19 października o godz. 18:00.

O rywalu

RKS Radomsko to klub powstały 25 sierpnia 1979 roku w wyniku połączenia się RKS-u Czarnych Radomsko oraz Stali Radomsko.

Dwukrotny półfinalista Pucharu Polski w sezonach 1999/2000 i 2002/2003 oraz półfinalista Pucharu Ligi w sezonie 2001/2002. Drużyna w sezonie 2001/2002 występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej (wtedy I liga) zajmując ostatecznie 14. miejsce. Klub po przegranym dwumeczu w barażach ze Szczakowianką Jaworzno został zdegradowany do II ligi. 

Klub, mimo krótkiej historii i niewielkiej listy sukcesów może się pochwalić obecnością swojego zawodnika na Mistrzostwach Świata. W kadrze reprezentacji Polski na mundial w Korei i Japonii w 2002 roku znalazł się reprezentujący wówczas barwy RKS-u bramkarz Adam Matysek. Był on jednak jedynym zawodnikiem 23-osobowej kadry który na azjatyckich boiskach nie zagrał ani jednego meczu.

Po wycofaniu z IV ligi okręgu łódzkiego powstał klub RKS 1979 Radomsko, występujący w niższych ligach regionalnych. W sezonie 2009/2010 rozgrywki w klasie okręgowej rozpoczął klub Mechanik Radomsko, który miał być kontynuatorem tradycji wycofanego w 2007 klubu RKS Radomsko. W ciągu kolejnych trzech lat udało się wywalczyć awans do IV ligi łódzkiej, zaś w sezonie 2012/2013 jako beniaminek klub uzyskał promocję do III ligi łódzko–mazowieckiej, z której został relegowany w sezonie kolejnym. W dniu 22 lipca 2015 roku zarząd podjął decyzję o dołączeniu członu RKS (Radomszczański Kolektyw Sportowy) do nazwy klubu. W lipcu 2017 roku na walnym zebraniu zarządu zdecydowano o odłączeniu klubu od technikum mechanicznego, usunięciu członu UKS Mechanik oraz o zmianie siedziby oraz wyborze nowego zarządu

Obecnie pełna nazwa klubu to Radomszczański Kolektyw Sportowy - w skrócie RKS Radomsko. Klub z Radomska to tegoroczny beniaminek, który w poprzednim sezonie wygrał rozgrywki grupy łódzkiej IV ligi, z przewagą 4 punktów nad Wartą Sieradz.

Od początku bieżących rozgrywek trenerem radomszczan był Waldemar Tęsiorowski, który jednak po 6 kolejce został zastąpiony przez Dominika Bednarczyka.

Ruchy transferowe

Przed startem bieżących rozgrywek drużyna RKSu została solidnie wzmocniona. Klub wzmocnili m.in. bramkarz Damian Podleśny z Górnika Łęczna, Roman Janicki z Zagłębia Sosnowiec, Mateusz Wrzesień z Rozwoju Ratowice orazduet z Sokoła Aleksandrów Łódzki Aleksander Ślęzak i Jakub Rozwandowicz

Przybyli:

Sebastian Majrzak (Świt Nowy Dwór Maz.), Damian Podleśny (Górnik Łęczna), Damian Siewiera (Orkan Buczek), Roman Janicki (Zagłębie Sosnowiec), Aleksander Ślęzak, Jakub Rozwandowicz ( obaj Sokół Aleksandrów Łódzki), Daniel Jatczak (Widzew), Mateusz Radoń (Gwarek Zabrze), Mateusz Wrzesień (Rozwój Katowice), Filip Zatorski (LUKS Gomunice)

Ubyli:
Marcin Lewacki, Łukasz Gloc, Seweryn Kowalski (wszyscy KS Niedośpielin), Przemysław Szewczyk, Jakub Iskrzyński (obaj Start Lgota Wielka), Bartosz Bujalski (Unia Skierniewice), Krystian Wojtczak (Polonia Piotrków), Wiktor Baranowski (Orkan Buczek)

Runda jesienna

Po 12 rozegranych kolejkach klub z Radomska z 16 punktami zajmuje 9 miejsce w ligowej tabeli. Znaczną część swojego dorobku punktowego bowiem aż 12 uzyskali oni na własnym boisku. Na wyjeździe pokonali Pelikana Łowicz 3:2, bezbramkowo zremisowali ze Zniczem Biała Piska oraz przegrali po 1:4 z Lechią Tomaszów Mazowiecki i Olimpią Zambrów oraz 0:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Historia spotkań bezpośrednich

Sobotnie spotkanie będzie pierwszym historii starciem między obiema drużynami.

Sędzia

Arbitrem głównym sobotniego spotkania będzie Radosław Jemielity z Białegostoku, reprezentujący Kolegium Sędziowskie Podlaskiego ZPN. W bieżący sezonie prowadził on jedno spotkanie Sokoła, wygrane przez naszą drużynę ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:0.

Ciekawostki

- W naszej drużynie pod sporym znakiem zapytania jest występ kontuzjowanych Piotra Okuniewicza, Dawida Pietkiewicza i Roberta Hirsza,

- Z powodu 4 żółtych kartek pauzować będzie grający trener naszej drużyny Piotr Kołc.

- Najlepszym strzelcami RKSu są Paweł Baraniak i Krystian Wojtczak, którzy mają na swoim koncie po 5 trafień.

- Drużyna z Radomska notuje obecnie serię 3 z rzędu zwycięstw ligowych, pokonując faworyzowane drużyny Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Pelikana Łowicz oraz Concordię Elbląg.

- Aktualnym zawodnikiem RKSu jest Adrian Pluta, który w latach 2016-18 bronił barw ostródzkiej drużyny.

Bilety

Bilety będzie można nabyć na godzinę przed rozpoczęciem spotkania w kasie obok wejścia na stadion.

Bilet VIP – 20 zł.

Bilet Normalny - 12 zł

Bilet Ulgowy - 8 zł (Emeryci i renciści oraz młodzież ucząca się od 10 do 18 roku życia)

Bilet Kobiety- 4 zł

Przypuszczalne składy

Sokół : Leszczyński – Żwir, Otręba, Wicki, Brzuzy – Rynkowski, Zyska, Wasiluk, Tomkiewicz, Kubicki – Skotarenko.

RKS: Podleśny – Kolasa, Ślęzak, Saktura, Janicki – Siewiera, Bocian, Rozwandowicz, Baraniak, Balcerzyk – Tall.

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet

Sokół : 1,45

remis: 4,10

Radomsko: 5,65

Pełna oferta zakładów dostępna na www.iforbet.pl.

Czytany 1450 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 października 2019 13:11

Główni sponsorzy

SPONSOR STRATEGICZNY

Ostroda-Yacht wieksze

SPONSORZY

sponsorzy wszyscy 24032020 Fotor

forbet 900x596

1 miniatura www