Lider bezlitosny w Skierniewicach!

sobota, 12 października 2019 21:46

W meczu 12 kolejki rozgrywek III ligi Sokół w Skierniewicach rozgromił miejscową Unią aż 6:0.

4 żółta kartka, którą w poprzednim meczu został ukarany Hubert Otręba spowodowała, że nasz zespół przystąpił do spotkana bez swojego dotychczasowego kapitana. W związku z tym na środku obrony obok Krzysztofa Wickiego wystąpił Piotr Kołc, w środku pola zagrał Wojciech Zyska, a w ataku zadebiutował Denys Skotarenko.

Sobotnie spotkanie, rozgrywane w iście letnich warunkach, rozpoczęło się dla Sokoła znakomicie. W 2 minucie świetne prostopadłe podanie Denysa Skotarenko do Patryka Kubickiego, który wykorzystuje pojedynek sam na sam z Mikołajem Smyłkiem. Nie minęły kolejne 4 minuty, a na tablicy wyników był już wynik 0:2. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Kołca, zgranie Wojciecha Zyski i zamykający akcję Karol Żwir strzałem z głowy skierował piłkę do siatki. W 22 minucie po zamieszaniu w naszym polu karnym piłka trafia w rękę Piotra Kołca i sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy. Do jedenastki podszedł Rafał Parobczyk, ale zarówno ze strzałem, jak i z dobitką fenomenalnie poradził sobie Kacper Leszczyński. W 32 minucie sztab szkoleniowy Sokoła był zmuszony dokonać zmiany w składzie, gdyż kontuzji doznał Robert Hirsz, którego zastąpił Paweł Tomkiewicz. W dalszej części meczu obie strony starały się zaskoczyć przeciwnika strzałami z dystansu, ale próby Pawła Brzuzego i Huberta Przybycienia padły łupem bramkarzy. W 35 minucie ponownie Denys Skotarenko uruchomił na lewym skrzydle uruchomił Patryka Kubieckiego, lecz tym razem nasz pomocnik nie zdołał podwyższyć prowadzenia. Tuż przed końcem pierwszej połowy gospodarze mogli zdobyć bramkę kontaktową, lecz będący na 4 metrze Dawid Przezak nieczysto trafił w piłkę.

Widząc, że gospodarze będą ambitnie dążyć do zdobycia bramki, Sokół od początku 2 połowy przejął inicjatywę. Na efekty dominacji „Trójkolorowych” nie trzeba było długo czekać. W 56 minucie Bartłomiej Wasiluk podał do Patryka Kubickiego, który był faulowany w polu karnym. Do futbolówki podszedł Bartłomiej Wasiluk i silnym strzałem pokonał bramkarza Unii. Sokół nie zwalniał i 4 minuty później podwyższył swoje prowadzenie. Ambitnie walczący Paweł Tomkiewicz przejął piłkę na 35 metrze, wyszedł w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym uderzeniem zdobył 4 bramkę. W 64 minucie centra z rzutu rożnego Piotra Kołca i Krzysztof Wicki uderzeniem z głowy trafia do siatki. 5 minut później odbiór w środku pola Wojciecha Zyski, podanie do Patryka Kubickiego, którego strzał broni Mikołaj Smyłek, dobitkę Pawła Tomkiewicza instynktownieodbija obrońca gospodarzy, i ostatecznie Oskar Rynkowski płaskim strzałem ustala wynik meczu.

Po świetnym w naszym wykonaniu spotkaniu efektownie rewanżujemy się Unii za sromotną porażkę w Skierniewicach z ubiegłego sezonu. Mimo, że od tamtego spotkania minął nieco ponad rok, to w dzisiejszym meczu w barwach Sokoła nie zagrał ani jeden piłkarz z tamtego pojedynku. Ciężko wyróżnić kogokolwiek z naszych piłkarzy, bowiem wszyscy rozegrali świetne zawody, począwszy od bramkarza Kacpra Leszczyńskiego, skończywszy nanapastniku Denysie Skotarenko. Drużyna kapitalnie zareagowała na słabsze spotkanie w Elblągu i rozegrała najlepsze w tym sezonie zawody. Brawo! Martwi jedynie kolejna w tym roku kontuzja Roberta Hirsza, który musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Niemniej kontuzja jednego zawodnika jest szansą dla kolejnego, którą zdaje się w pełni wykorzystał Paweł Tomkiewicz.

Unia Skierniewice – Sokół Ostróda 0:6 (0:2)

Kubicki 2’, Żwir 6’, Wasiluk 57’ (k), Tomkiewicz 61, Wicki 64’, Rynkowski 69’

Unia: Smyłek – Górski, Gutkowski (74’ Uthke-Nowak), Bojańczyk, Czarnecki - Parobczyk, Szyc (60’ Łojszczyk), Przybycień, Pieńkowski (58’ Karasek), Wrzesiński – Przezak (66’ Bujalski).

Sokół: Leszczyński – Brzuzy (79’ Łyszyk), Kołc, Wicki, Żwir – Zyska, Wasiluk, Rynkowski (74’ Ziółkowski), Kubicki (82’ Chwastek) – Hirsz (32’ Tomkiewicz), Skotarenko.

żółte kartki: Szyc (Unia)- Kołc (Sokół).

Po 2 z rzędu meczach wyjazdowych, Sokół 13 kolejkę rozegra w Ostródzie. 19 października o godz. 18:00 podejmować będziemy RKS Radomsko, który notuje serię 3 z rzędu zwycięstw. Już teraz zapraszamy kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.